Čajovna Alibaba funguje od 05.10.2005. Tehdy jsme se rozhodli využít členitý dvoupatrový prostor v historickém vinařském domě a vybudovat zde příjemné a zajímavé místo, jako stvořené pro čajovnu.

Náš koncept jsme však posunuli ještě dál. Nechtěli jsme být ortodoxní čajovnou, spíše trochu volnějším orientálním barem pro pohodové setkávání lidí. Tomu jsme také uzpůsobili naší nabídku. Kromě bohatého výběru čajů jsou v ní také nealkoholické nápoje, ledové čaje, pivo, víno i alkoholické koktejly a v neposlední řadě i dobrá káva. Ochutnat u nás můžete vodní dýmku s mnoha příchutěmi tabáků i netabáků. Samozřejmě i chuťové buňky uspokojíme arabskými pokrmy v podobě plněného chleba pita, kuskusu nebo mléčného nápoje sahlep. Své si u nás najde každý. Další velkou výhodou je možnost výběru jídel i z restaurace U dvou rytířů, sídlící ve stejném domě. Sypané čaje, čajové nádobí a tabák si u nás můžete zakoupit i s sebou domů.

Interiér zaujme dobovými štuky a výmalbami stropů . Je rozdělen do dvou pater. V přízemí je dominantní bar s balkónem, který jsme díky vysokým stropům mohli využít k příjemnému posezení na pohodlných sedácích. Za zmínku stojí částečně zrekonstruovaný malovaný strop, který si z balkónku můžete zblízka prohlédnout.

V patře se nachází dvě místnosti, sociální zařízení a pavlač. Po schodech vystoupáte do prvního – zeleného salónku. Tady vás čeká posezení u dvou stolů a malé pódium. Nalevo se nachází sál s fládrovaným štukovým stropem a originálem historického trezoru. Historie tvrdí, že zde probíhala tajná karetní dostaveníčka. Dnes zde můžete posedět u čtyř stolů nebo na dvou prostorných pódiích.

Na pravo je malé separé se dvěma stolky, dále wc a průchod na krytou pavlač. Ta nabízí dvě malá pódia s polštáři a dva stolky. Z pavlače je výhled na dvorek sloužící v letních dnech jako zahradní posezení.

Stále ještě částečně v rekonstrukci je Sklepení Osudu, sklepní prostor pod čajovnou a restaurací. Zde se dají pořádat větší akce, oslavy a koncerty. Po domluvě je možné si ho pronajmout.

Budeme rádi, když zavítáte. Je lehké k nám přijít, těžké odcházet.